Меню

Головна

Монтаж теплої підлоги

МОНТАЖ НАГРІВАЛЬНОГО КАБЕЛЮ

На підготовлену поверхню кріпиться смужками монтажна стрічка. Відстань між смужками монтажної стрічки не більше 1 м. Найбільш зручна відстань 50–70 см. Монтажна стрічка прибивається цвяхами або кріпиться за допомогою будівельних дюбелів 6 мм..

Увага! Категорично забороняється включати до мережі кабель у бухті, не розмотуючи, навіть короткочасно.

До встановлення нагрівального кабелю, а також після встановлення та заливки необхідно провести виміри омічного опору кабелю із занесенням отриманих значень до протоколу вимірів. Відхилення від номінального, зазначеного у паспорті, має бути в розумних межах.

Оберіть місце розташування терморегулятора. Терморегулятор встановлюється на стіні у зручному та доступному місці.

Для теплої підлоги у вологих приміщеннях (ванна кімната) терморегулятори встановлюються за межами приміщень.

Підведіть один холодний кінець кабелю до місця розташування терморегулятора.

Закріпіть холодний край кабелю на підлозі за допомогою монтажної стрічки. Сполучна муфта також має бути прикріплена до підлоги.

Кабель укладайте рівномірно (змійкою), без перетинів.

Крок укладання можна обчислити за формулою:

 

шаг укладання [см] = («вільна» площа [м²]) / (довжина кабелю [м]) * 100

Motag-tepliy-pol

Неприпустимим є зближення петель нагрівального кабелю на відстань менше 75 мм. Радіус вигину кабелю повинен бути не менше 37,5 мм.

Розрахункове значення кроку укладання, як правило, виходить не кратним 2,5 см. Тому для закріплення нагрівального кабелю за допомогою монтажної стрічки необхідно чергувати величину кроку укладання. Наприклад, «вільна» площа приміщення складає 10 м², обраний кабель потужністю 1,25 кВт, довжиною 83 м. Розрахунковий крок укладання дорівнює 10:83 = 0,12 м. У цьому випадку 9 м² укладається з кроком 12,5 см и 1 м² з кроком 10 см. При укладанні необхідно чергувати витки з різним кроком.

Фіксуйте петлі кабелю, закріплюючи їх монтажною стрічкою.

Можливо, з першого разу не вдасться підібрати оптимальне поєднання кроків укладання.

Вигини петель кабелю повинні бути плавні, без зламів та сильного натягу. Відстань від кабелю до стін та інших огороджувальних конструкцій має бути не меншою 5–10 см.

Відстань від кабелю до нагрівальних приладів та труб опалення має бути не менше 20 см.

Щоб уникнути механічних пошкоджень, не наступайте на нагрівальний кабель або накрийте змонтований кабель.

Другий холодний кінець кабелю повинен бути повернутий до місця встановлення терморегулятора. Друга муфта також кріпиться до підлоги.

Не піддавайте сполучні муфти механічним впливам

Не вкорочуйте секції нагрівального кабелю

Не пошкоджуйте нагрівальний кабель.

Не використовуйте пошкоджений нагрівальний кабель

Не вмикайте кабель в електричну мережу, напруга якої не відповідає номінальній напругі, зазначеній у паспорті

Не прокладайте нагрівальний кабель через рухомі шви будівельних конструкцій

Не вмикайте до повного затвердіння стяжки


ВСТАНОВЛЕННЯ ДАТЧИКА ТЕМПЕРАТУРИ

Датчик температури, що входить до комплекту терморегулятора, розмістіть у монтажній трубці (найкраще підійде металопластикова трубка, що використовується для водопроводу). Діаметр трубки — щонайменше 16 мм. Кінець трубки, який буде залитий у стяжці, необхідно герметично закрити для запобігання потрапляння до нього розчину. Для герметизації трубки можна використовувати скотч або ізоленту.

Переконайтеся що датчик знаходиться в кінці трубки. Закріпити трубку між петлями нагрівального кабелю можна за допомогою монтажної стрічки. Датчик встановлюється між петлями нагрівального кабелю на рівній відстані. Вигини трубки не повинні перешкоджати вільному руху датчика у разі заміни.

Рекомендується датчик температури розташовувати якомога ближче до поверхні підлоги. Для цього кінець трубки піднімається під час заливання.

Якщо товщина заливки підлоги менша за діаметр трубки, під трубкою штробиться канавка.

За потреби допускається вкорочування або подовження з'єднувальних проводів датчика. Виконується окремим кабелем трохи більше 20 м.

ВСТАНОВЛЕННЯ ТЕРМОРЕГУЛЯТОРА

Уважно вивчіть інструкцію до терморегулятору.

У стіні передбачається канал (штроба) для підведення до терморегулятора холодних кінців нагрівального кабелю та проводу з'єднувального датчика в трубці. До терморегулятора підводиться живлення 220 В.

Підводячи дроти живлення до терморегулятора, пам'ятайте, що стандартна електропроводка витримує наступні струми навантаження.

Екрануючі жовто-зелені дроти нагрівального кабелю по одному з кожного кінця секції скручуються між собою і заземлюються (занулюються) відповідно до правил СНІП та ПУЕ.

Нагрівальна жила по одному білому дроту з кожного кінця секції приєднується до терморегулятора.

Перевірте потужність Вашої ТЕПЛОЇ ПІДЛОГИ RATEY і потужність терморегулятора. Якщо потужність ТЕПЛОГО ПІДЛОГУ більше 2/3 номінальної потужності терморегулятора, використовуйте підключення через магнітний пускач.

Для захисту від короткого замикання перед терморегулятором в електрощитку встановлюється автоматичний вимикач.

Для захисту від ураження людей електричним струмом використовуйте ПЗВ (пристрій захисного вимкнення).

Для захисту від перепадів напруги використовуйте відповідну автоматику.

Замалюйте схему встановлення Вашої ТЕПЛОЇ ПІДЛОГИ, вкажіть відстань від стін, місця розташування датчика, муфт. Ця схема Вам може стати в нагоді при наступних проведеннях будівельних робіт.

ЗАЛИВКА ТЕПЛОЇ ПІДЛОГИ RATEY

Після монтажу нагрівального кабелю та встановлення датчика залийте стяжку. Використовуйте рідкий розчин, який має щільно прилягати до кабелю без повітряних кишень. Після затвердіння стяжки монтується підлогове покриття, дотримуючись відповідних технологій.


Інструкція з сайту www.ratey.ua